Expedice Ázerbájdžán 2024


Poslední termín pro rok 2024! 

27.9. - 5.10.2024


Už jste viděli hořet vodu, nebo kámen? Dotkli jste se nitra sopky? Koupali jste se v ropě? Nejvyšší čas to napravit!

Prostřednictvím agentury Zirhamia nabízím a povedu další letošní expedici do Ázerbájdžánu, která je plánována na podzim 2024. První termín proběhl v dubnu, dopadl nad očekávání dobře a zájem o výrazně předčil jeho kapacitu. I proto jsem přidal další termín. Tlačítka s odkazy níže Vás přesměrují na detail a program expedice, odkaz "přihlásit se" slouží k nezávaznému přihlášení se na expedici a odkaz Zirhamia Vás přesměruje na hlavní stránku agentury Zirhamia, abyste se mohli blíže seznámit s náležitostmi tohoto formátu cestování. 

Hlavní město Ázerbájdžánu Baku mě okouzlilo hned od prvních okamžiků, kdy jsem do něj před lety poprvé přijel. Od té doby jsem v něm strávil hodně času a mé nadšení z něj nejen že nevyprchalo, ale ještě narostlo. Procházet se večer kolem Plamenných věží a pozorvat jejich ohnivé mihotání mě nepřestane bavit asi nikdy, stejně tak jako propojení moderní architektury s tou původní, stovky let starou. Baku také drží prvenství mezi všemi hlavními městy světa. Je nejníže položeným hlavním městem. A Ázerbájdžán je zase zemí s nejvyšším výskytem bahenních sopech. O nich platí to samé, co o Baku a Plamenných věžích. Nikdy mě neomrzí je pozorovat a jsem si jistý, že z nich budete nadšeni také. A nejen z nich, vím v Ázerbájdžánu o spoustě míst, která Vás zaujmou stejně, nebo možná i víc. 

Přestože může Ázerbájdžán nabídnout spoustu zajímavých míst a zážitků, je stále pro mnoho lidí neznámou zemí. Ale i to se pomalu začíná měnit a součástí této změny můžete být i Vy. V rámci expedice se podíváte do dlouhou dobu izolované, horské vesnice, dopřejete si kratší výšlap v duhových horách, nebo korytem horské říčky, uvidíte jak se těží ropa, nebo jak hoří skála. Každý den také ochutnáte něco nového z ázerbájdžánksé kuchyně a dozíte se spoustu detailů z místní historie, kultury i zvyklostí. A nakonec poznáte moderní Baku, hlavní město Ázerbájdžánu.

Pokud jsem Vás zlákal a o návštěve Ázerbájdžánu uvažujete, přihlašte se přes tlačítko výše a já Vás následně zkontaktuji a domluvíme se na podrobnostech. A jaké výhody má, když vyrazíte se mnou? Neztratíme se. Na všech místech jsem už byl a znám je. Domluvíme se. V ázerbájdžánštine sice stále zvládám jen zdvořilostní fráze, ale mluvím rusky, což je v Ázerbájdžánu téměř úřední řeč, angličtina mimo Baku moc nefunguje a někdy nefunguje ani v Baku. Mám kontakty, znám kulturu a místní zvyky, z Ázerbájdžánu pochází moje manželka, v Baku jsme měli svatbu a pravidelně tam jezdíme za rodinou. Navíc si užijete cestování v menší skupině a v dobré náladě. 

O Ázerbájdžánu se často psalo a mluvilo v souvislosti s konfliktem s Arménií o oblast Náhorního Karabachu. V této oblasti docházelo k lokálním střetům, ale bez zvláštního povolení nebylo možné se tam dostat. Nyní již oblast Náhorního Karabachu zcela ovládá Ázerbájdžán a postupně by veškeré napětí mělo deeskalovat. Ani tak ale do těchto oblastí nepojedeme. Ázerbájdžán je bezpečnou zemí a v tomto ohledu není potřeba mít žádné obavy. Byl-li ovšem někdo v minulosti v oblasti Náhorního Karabachu bez povolení ázerbájdžánské vlády, nebudou mu udělena víza.

Upozornění

Nejsem horský vůdce a neposkytuji služby horského vůdce a průvodce a ani služby cestovní kanceláře.

Nepořádám zájezdy ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb. Služby poskytuji jako OSVČ dle živnostenského zákona – živnost volná, "Provozování cestovní agentury a průvodcovská činnost v oblasti cestovního ruchu".

Nejsem pojištěn proti úpadku, cestovní agentury nejsou povinny podle zákona být proti úpadku pojištěny. Náklady na dopravu, ubytování, vstupné a další náklady si každý účastník expedice platí sám, riziko úpadku zde tedy ani nevzniká.