Cestovat chytře a levně = cestovat hodně

Cestování je skvělé, je obohacující, je návykové a možností kam vyrazit jsou prakticky neomezené. Cestování ale není věda, kterou je potřeba studovat prostřednictvím různých placených travel, či cestovatelských "akademií", které zpravidla recyklují obecně známé postupy a návody. Chcete se naučit, jak koupit levnou letenku? Jděte na web letecké společnosti a kupte letenku, která Vám přijde levná, do destinace, která Vám přijde atraktivní. Chcete vědět, jak si zajistit levné ubytování? Jděte na Booking a objednejte si levné ubytování. Tak jednoduché to je. Samozřejmě existují tipy, jak ušetřit, některé z nich najdete například zde a zdarma.


Jak si snadno zařídit vlastní cestu

Jednoduchý návod, jak začít cestovat na vlastní pěst. V několika málo bodech se dozvíte veškeré tajemství cestování bez cestovní kanceláře. Jak koupit letenku, jak si zajistit ubytování, auto a další potřebné informace. A pak už jen stačí vyrazit na cestu.Abeceda cestovního pojištění

Asi málokdo si troufne vyrazit do světa bez sjednaného cestovního pojištění. Ale co všechno cestovní pojištění kryje? Co kryje jen za určitých podmínek a co nekryje vůbec? Na co si dát pozor, co si připojistit, kolik stojí lékařská péče v zahraničí, jak postupovat v případě pojistné události. Odpovědi na nejen tyto otázky se dozvíte v následujícím článku.


Mezinárodní řidičský průkaz

Jedním z dalších častých dotazů bývá i ten, zda je nutné mít do nějaké destinace mezinárodní řidičský průkaz. Lidé dohadující se v diskuzních fórech o potřebě této relikvie se dělí na dva tábory. Volnomyšlenkáře tvrdící, že nic takového potřeba není a na zaryté příznivce varující před nepředstavitelnými následky, pokud náhodou přepis údajů z plastové kartičky na nepraktický kus papíru nemáte. A jak je to doopravdy? 


Můj osobní postoj k cestování

Můžu si na palubu vzít kufr, když o centimetr přesahuje uvedené míry dopravce? Dotazy na velikost zavazadla a jeho kontrolu při nástupu do letadla je snad nejčastějším dotazem v cestovatelských, diskuzních fórech. Správná otázky by ale mohla znít: "potřebuji vůbec kufr?"